rodzeństwo

Ewelina Nowakowska

Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Architektury Wnętrz, dyplom w pracowni mebla, aneks do dyplomu z malarstwa, a także Ecole Nationale Supérieure d’Art w Dijon na kierunku Design.
Od roku 2008 prowadzi własne studio projektowe w zakresie architektury wnętrz. Obok działań projektowych, zajmuje się ceramiką artystyczną oraz malarstwem.

Karol Nowakowski

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wydziału Ceramiki i Szkła oraz Universidad del País Vasco w Bilbao.
Od zawsze ceramik z własną pracownią artystyczną. Specjalizuję się w tradycyjnych, różnych formach wypalania ceramiki wraz z budową pieców głównie opalanych drewnem m.in. typu: Anagama, Pit Firing, Raku itp. Prowadzi zajęcia z: ceramiki użytkowej i artystycznej, podstaw projektowania ceramiki, rzeźby oraz muralu w Liceum Plastycznym w Częstochowie.

My

Wszystko zaczęło się w domu rodzinnym. Nasz Tata, wieloletni nauczyciel ceramiki w Liceum Plastycznym w Częstochowie, zabierał nas na zajęcia, wystawy. Opowiadał o różnych technikach wykonywania i zdobienia ceramiki, starych i współczesnych fabrykach ceramiki m.in.porcelany.
Oboje obroniliśmy dyplomy na Akademiach Sztuk Pięknych ale w dwóch różnych miastach, na dwóch różnych kierunkach, co było katalizatorem nowych pomysłów.
Od lat wspólnie pracujemy nad kolejnymi formami ceramicznymi. Wspieramy się i inspirujemy.

All rights reserved to UmbraGallery 2022